Lektoři

Mgr. VLADIMÍR HALADA (www.vlha.cz)
Specializuje se na výtvarné a arteterapeutické programy. Spoluzakládal a první roky vedl vodácký turistický oddíl Argonauti (sdružení Argo). Vystudoval Pedagogickou fakultu UK obor výtvarná výchova, ruština. Absolvoval psychoterapeutický výcvik SUR u Jitky Vodňanské, bioenergetický výcvik u Oldřicha Tegzeho, výcvik v systému integrujících masáží vedený Sigrid Klotzbach a výcvik v artetarapii u Beáty Albrich. Od roku 1989 jsem členem Prázdninové školy Lipnice, kde připravoval a vedl řadu kurzů (Go!, Bottega, Dejavu, Green, DoNitraZemě, Live, Triboluminiscence, Quo Vadis?). Kurzy Go! se ujaly na většině středních škol a dnes se jim říká „adaptační kurz“. V současnosti je více aktivní ve sdružení DoNitra.


Mgr. IVANA VOSTÁRKOVÁ
Věnuje se práci s hlasem jak v umělecké oblasti, tak i v oblasti terapeutické. Tato práce ji dovolila nalézat širší souvislosti mezi rozmanitými oblastmi našeho bytí. Nevěnuje se jen pouhému hlasovému projevu. I ti kdo k ní přicházejí pouze pro rozvoj svých hlasových schopností, brzy se začnou proměňovat po všech svých stránkách.
Vede lidi k hledání své přirozenosti bez ohledu na vnější soudy. Pozoruhodná je její schopnost věci pojmenovat bez náznaku kritiky. Diky přímosti a laskavému přístupu umožňuje člověku se projevit, otevřít, pravdivě se na sebe podívat, zjistit jak se sebou nakládá, jak se sám k sobě chová.
Absolventka katedry loutkářství DAMU, loutkoherečka, herečka, pedagog. Spolupráce s režisérem Karlem Makonjem (Malý princ, Pejsek a kočička, Staré pověsti pražské…), s Andrejem Krobem (Divadlo na tahu – Žebrácká opera Václava Havla), asistentka režie v inscenaci Evalda Schorma (Divadlo Na zábradlí), spolupráce s Ivo Krobotem (D24). Pedagog LDO ZUŠ Kladno. Spolupráce s divadlem Minor – hlasová průprava, s Čs. televizí – práce v loutkoherecké skupině, animace ve filmu Tři veteráni. Spolupráce na Divadelní pouti. Od 1995 pedagog KVD DAMU, od 1998 působení také na katedře produkce DAMU. Spolupráce se vzdělávacími agenturami (Pragoeduca, AHA), školení moderátorů pro komerční rozhlasové stanice a ČT, lektorské působení v seminářích ARTAMA a STD.Přednostně se však věnuje výuce zpěvu ( David Koller, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Yellow Sisters…).


Jan ŠEBEK (www.tradicnitesarina.weebly.com)

Při objevování krásy dřeva jsem pocítil uspokojení a naplnění až při práci s ručním nářadím. Ruční řemesla neberu jako „krok zpět“, ale jako trvale udržitelné zpracování přírodních materiálů a ohleduplného přístupu k přírodě. Zároveň si vážím a prohlubuji zkušenosti a moudrosti našich předků s nynějšími dokonalejšími nástroji i s technikami z jiných kultur. Toto vše nám umožňuje prakticky neomezené možnosti práce se dřevem.


MUDr. ALEŠ POKORNÝ
Doktor Pokorný je outdoorovým instruktorem, přírodovědcem, mořeplavcem i řezbářem. Řemeslu se učil od svého otce Stanislava, který je řezbářem na plný úvazek. Aleš dnes působí jako samostatný lektor tohoto voňavého a krásného řemesla.


Katarzyna KAMECKA
Pochází z Wroclawi. Vystudovala kulturologii na univerzitě, na vyšší škole práci s lokální komunitou a dále tanec na Academy of New Dance and Contact Improvisation pod vedením Milana a Zuny Kozánkových. Zabývá se pohybovým divadlem, tancem a propojování umělecké a sociální sféry. Pracuje s různými věkovými skupinami, s amatéry i profesionály – tvoří a vede workshopy.
V 2014 začala učit a asistovat na workshopech AkroJógy v České Republice a Polsku. Vedla kurzy mezi jiné v Javorníku, Jeseníku a Králíkách. Od roku 2015 pracuje s dětmi – vede lekce a kroužky propojující tanec, pohybové divadlo a prvky párové akrobacie. V roce 2017 získala certifikát instruktorky taneční a divadelní práci s dětmi.