Otec a dcera (11-15 let)

2. - 5. 6. 2022
8 000 Kč + 4.900 Kč ubytování a strava
Pavel Kůča Kučera
DoNitra fotogalerie

Často se holčičkám s tatínky na kurz moc nechce. Nevím, jestli je to tím, že už to nejsou holčičky, ale mladé dámy a už se jim na nějaké divné místo s cizíma holkama fakt nechce, natož pak s tatínky, kteří jsou tak trochu out a určitě trapný.

Nebo jestli se jako otci bojíme, co bychom se na kurzu dozvěděli o tom, jak jsme selhali, zklamali nebo jak to máme dělat, když tý holce vůbec nerozumíme. Když moc dobře víme, jak se to dělá. Navíc, je to vůbec naše parketa? Neměli bychom to raději nechat ženě? Když už je stejná jako ona. A co bych tam s ní vlastně dělal? Kdo by ji poslouchal?

Možná že jsou holky natolik vytížené, cílevědomé a už si budují kariéru ve sportu, ve škole, v řízení domácnosti a tátové už ztratili zájem o vztah se svou dcerou?

No nevím. Co vím je, že když vidím vztahy otců s náctiletými dcerami, přál bych si mít kouzelný proutek a oba na chvíli zastavit. Někdy je obejmout a někdy dát štulec. Tátovi rozvázat jazyk, aby začal mluvit, jak má dceru rád a dokázal ji říct vše, co by chtěl. V momentě, když by začal na dceru mluvit stejně jako na ženu, se sarkasmem, hnusně, arogantně a s uštěpačností, tak bych mu dal ten štulec. V momentě, kdy by začal utíkat od dcery, jako od manželky, za něčím důležitějším, třeba prací, koníčky, hospodou, rybami, politikou, do garáže, do dílny, za milenkami,… jemně bych ho otočil na jeho ženu a na jeho dceru. A chvíli počkal, co se bude dít. Dcerám bych pomocí kouzelného proutku ukázal obrázek táty, kterého si okolí váží a obzvláště jeho žena. Obrázek, kdy se ženě leskly oči, když si ho vybírala za jeho vlastnosti a za to, jaký byl a kdy ji miloval. Otce, který si váží sám sebe, své ženy a svých dětí. Dopřál bych jim zažít si znovu chvíli, kdy byla malinká a táta pro ni byl onen polobůh. Který ji miloval bez podmínek, takovou, jaká je, jen za to, že je.

Ale kouzelný proutek nemám, tak doufám, že se ozvou otcové, kterým na dceři a na vztahu s ní záleží. Protože právě teď je ve věku, kdy je nejvíc potřebují. Aby je naučil, jaké je to být milovaná, ve své největší zranitelnosti i se všemi svými hormonálními výkyvy, pupínky, menstruací, nejistotou, potřebou být viděna a slyšena a milována. Milovaná a viděná bez sexistických narážek, dvojsmyslů a pohledů, kterým ještě nerozumí.

Cena kurzu je rozdělena na cenu za program, +ubytování a stravu
Program 8.000 Kč pro dvojici

V ceně je zahrnuto:
– materiálové vybavení programu
– lektorská práce
– fotografie nebo video z kurzu

Ubytování a strava se liší podle místa konání akce

V ceně je zahrnuto:
– jídlo od čtvrteční večeře do nedělního oběda
– ubytování

Osinalice

Cena pro dvojici je 4.900 Kč (ubytování, strava)
Platí se na místě

Označeno v Kurzy

Přihláška

Souhlasím s tím, aby Donitra, z.s., Osinalice 24, 277 21 Liběchov, IČ: 26679175) (DoNitra) pořídila fotografie nebo audio/video záznam mé osoby (dále jen materiál) během akcí DoNitra. Jako zákonný zástupce dítěte souhlasím i s pořizováním fotografií a audio/videozáznamů mého dítěte.
Dále souhlasím s užitím pořízených audio/video materiálů, ať už v podobě hmotné či digitalizované (nehmotné), a to následujícím způsobem:
1. Poskytnutí fotografií ostatním účastníkům kurzu pro jejich osobní užití.
2. Použití pro účely výuky, propagace a prezentace DoNitra (zejména v tiskovinách, novinových článcích, na facebooku, propagačních bannerech/roll-upech a webových stránkách).
Čestně prohlašuji, že v přihlášce jsem uvedl/a pravdivé a úplné údaje. Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů pro IPOPu. *

 

DoNitra

adresa: Osinalice 24
telefon: 732 845 016 nebo 315 695 005

email: kurzy@donitra.cz

IČ: 26679175
číslo účtu: 0220200389/0800
IBAN: CZ82 0800 0000 0002 2020 0389