Víkend pro rodiče a děcko

červen až září
7 500 Kč pro dvojici (cena obsahuje kurzovné, strava, ubytování)
Pavel Kůča Kučera
DoNitra fotogalerie

Mužů, kteří se probouzí a pracují na sobě, přibývá. Ženy začaly o něco dřív, prochází transformaci naplno a mají za sebou obrovský kus cesty. Často se na ní pod tíhou i mužské zodpovědnosti ocitnou samy, protože partner ještě spí nebo dělá, že spí… To vše vidí naše děti, jako jsme to viděli my u svých rodičů. Ať chceme nebo ne, ať jim říkáme cokoliv, děti se stejně každou vteřinou a nejvíc, učí pozorováním. Pozorováním nás – svých rodičů.

Každý jsme synem nebo dcerou

Ať už jsme v jakémkoliv dospělém věku, mnozí z nás zůstávají směrem ke svým rodičům v dětské pozici. Často k nim máme nějaká očekávání, výtky a dětské křivdy. Posuzujeme, stavíme se nad ně, víme nejlíp, jací by měli být a co by tehdy i teď měli dělat. Podstatné je uvědomit si, že své rodiče změnit nemůžeme. Ať už žijí, nebo ne, ať se s nimi stýkáme, nebo ne. 

To, co můžeme změnit, je náš vztah k nim. Začít je potřeba ve vztahu k našim vnitřním rodičům, obrazům táty a mámy, které jsme si utvářeli a formovali od dětství. Protože to, jaké návyky a strategie máme naučené z vlastní rodiny, ať už si je uvědomujeme nebo ne, ovlivňuje naši celistvost, vztah k sobě, ke svému životu a ke světu. A hlavně to ovlivňuje, jakými jsme sami rodiči a jak se chováme ke svým vlastním dětem.

Co kolem sebe vidíme a šíříme

Jací jsme chtěli být otci, jaké matky. Co jsme vídali v dětství kolem sebe. Jaké vzory obyčejných, šťastných a spokojených lidí jsme vídali. V rodině, mezi rodinnými přáteli, v jiných rodinách, u kamarádů. A co vídáme dnes, kolem sebe, ve filmech, v televizi, ve zprávách, v politice. Čeho si všímáme a čemu dáváme pozornost.

Jaký obraz vytváříme my? Jací jsme rodiče? Co předáváme našim dětem, co se od nás učí, v čem nás následují? Jakými jsme jim vzory? A jak bychom chtěli, aby to bylo? Spousta otázek.  Na některé si odpovíme v rituálu Cesta k otci. Na některé ve Zralém Mužství. Určitě se jich dotkneme na kurzech s dětmi. 

Některé si odpovězte sami. Sami sobě nebo s partnerem. Kterou cestou se chcete vědomě, společně vydat, na čem pracovat, a co kolem sebe šířit za obraz. 

V dnešní době potřebujeme víc a víc následováníhodných příkladů. Pro naše děti, pro jejich kamarády. Pro ostatní dospělé, aby viděli, že je možné žít jinak: Šťastně, svobodně, lehce a vědomě. Ve zralém mužství a ženství, ve funkčních vztazích. 

OTEC A DCERA 6-15 let

12.-14. 6. 2020

OTEC A SYN 6-10 let

19.-21. 6. 2020

MATKA A SYN 6-15 let

26.-28. 6. 2020

OTEC A SYN 11-15 let

3.-6. 9. 2020

Program

Obvykle vypadá tak, že:
Mluvíme o věcech, které jsou pro nás důležité a posloucháme, jak to mají druzí.
Přes den jsme co nejvíc venku, hrajeme společné hry a něco tvoříme. Vlastně s dcerami a pro dcery tvoříme dost 🙂
Vždy si zhotovíte minimálně jeden společný výrobek ze dřeva a kůže, který se liší podle přání našich dcer. Možná budeme dělat praky a váčky na kamínky, nebo snová kolečka.
Společně jíme, čteme a sdílíme společné prostory.
Večery jsou ve znamení sdílení a inspirace, s dětmi i mezi dospělými, včetně skupinové práce.
Domů si odvezete hromadu zážitků, zamyšlení i společných předsevzetí.

Co budete potřebovat

Všechny potřebné informace dostanete v dopise měsíc před kurzem.
Pravděpodobně to ale bude:
Knížka, kterou nejraději čtete, nůž pro oba, baterka, lahev na pití, možná hudební nástroj.
Pak věci na spaní (spacák, pyžamo, případně polštářek nebo plyšáka), věci na ušpinění i do nepříznivého počasí, takže klidně i gumáky a pláštěnku nebo nepromokavou bundu, a oblečení do místnosti i přezůvky.
Abyste na kurzu mohli být víc napojeni na sebe, potřebujeme být trochu odstřiženi od světa, takže doma nechte tablety, MP3, notebooky a jiné chytré krabičky. Telefony si v případě nutnosti necháte v autě.

Označeno v Kurzy

Přihláška

Souhlasím s tím, aby Donitra, z.s., Osinalice 24, 277 21 Liběchov, IČ: 26679175) (DoNitra) pořídila fotografie nebo audio/video záznam mé osoby (dále jen materiál) během akcí DoNitra. Jako zákonný zástupce dítěte souhlasím i s pořizováním fotografií a audio/videozáznamů mého dítěte.
Dále souhlasím s užitím pořízených audio/video materiálů, ať už v podobě hmotné či digitalizované (nehmotné), a to následujícím způsobem:
1. Poskytnutí fotografií ostatním účastníkům kurzu pro jejich osobní užití.
2. Použití pro účely výuky, propagace a prezentace DoNitra (zejména v tiskovinách, novinových článcích, na facebooku, propagačních bannerech/roll-upech a webových stránkách).
Čestně prohlašuji, že v přihlášce jsem uvedl/a pravdivé a úplné údaje. Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů pro IPOPu. *

 

DoNitra

adresa: Osinalice 24
telefon: 732 845 016 nebo 315 695 005

email: kurzy@donitra.cz

IČ: 26679175
číslo účtu: 0220200389/0800
IBAN: CZ82 0800 0000 0002 2020 0389