TESAŘÍK

24. - 26. 11. 2023
DOSPĚLEC 4 000 Kč - vedení programu, nástroje a materiál + 1 200 Kč ubytování + vege jídlo DĚCKO 2 500 Kč - vedení programu, nástroje a materiál + 1 000 Kč ubytování + vege jídlo
Vladimír Halada
DoNitra fotogalerie

Na ostrově Siberut si každý člověk umí vytvořit všechny nástroje, oblečení, nářadí a pomůcky potřebné k životu sám.. Josef Formánek – Prsatý muž a zloděj příběhů Co ze zařízení domu se zachraňovalo z hořícího domu jako první? Dříve to býval jídelní stůl, symbol trvání a soudržnosti.  Co má dnes pro vás hodnotu a proč? Je to jiné dotýkat se a jíst u vlastnoručně vyrobeného stolu, spát v opravdu své posteli nebo sedět na vlastní židli. Na výrobu trvanlivého nábytku nepotřebujeme truhlárnu se strojním parkem. Ledacos pořídíme „na koleni v kuchyni”. Nabízíme kurz domácího truhlářství a tesařství bez velkých točivých strojů. Vrchlolem bude dílo, které si odvezete (čajový stolek, stolička, rám zrcadla, krabice na poklady, lavice…). Naučíte se konstruovat nábytek truhlářskými spoji, brousit nástroje a finalizovat povrchy oleji. Dozvíte se co je to Katabi, vlaštovka, svlak, zetko a rybinový spoj. Letošní novinkou je práce s čerstvým dřevem, kdy si klíny rozpůlíme kládu, naštípeme z ní fošny nebo díly a ty pak upravíme tesáním širočinou či teslicí. Bude možné vyzkoušet si tesání trámů a pro zájemce i tesařské spoje využitelné na krovech, pergolách, plotech, koze na řezání dřeva či zahradním nábytku.

Posted in Kurzy

Přihláška

Souhlasím s tím, aby Donitra, z.s., Osinalice 24, 277 21 Liběchov, IČ: 26679175) (DoNitra) pořídila fotografie nebo audio/video záznam mé osoby (dále jen materiál) během akcí DoNitra. Jako zákonný zástupce dítěte souhlasím i s pořizováním fotografií a audio/videozáznamů mého dítěte.
Dále souhlasím s užitím pořízených audio/video materiálů, ať už v podobě hmotné či digitalizované (nehmotné), a to následujícím způsobem:
1. Poskytnutí fotografií ostatním účastníkům kurzu pro jejich osobní užití.
2. Použití pro účely výuky, propagace a prezentace DoNitra (zejména v tiskovinách, novinových článcích, na facebooku, propagačních bannerech/roll-upech a webových stránkách).
Čestně prohlašuji, že v přihlášce jsem uvedl/a pravdivé a úplné údaje. Odesláním přihlášky souhlasím se zpracováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů pro IPOPu. *

DoNitra

adresa:
telefon:
IČ:
číslo účtu:
IBAN:

Vladimír Halada

Kancelář VLHAdesign Těšnov 5 Praha 1
email: kurzy@donitra.cz
tel: 732 845 016